هوش مصنوعی در منو آنلاین چیست؟ + مزایا و آینده

هوش مصنوعی در منو دیجیتال

در چند سال اخیر احتمالا شما نیز با اصطلاح هوش مصنوعی بسیار مواجه شده اید. اما شاید این سوال برای شما به وجود آمده باشد که هوش مصنوعی در واقع چیست و چه قابلیت هایی دارد؟ شاید برایتان جالب باشد بدانید که ریشه هوش مصنوعی به جنگ جهانی دوم برمی‌گردد. جایی که نابغه‌ای به نام آلن تورینگ توانست با طراحی یک ماشین به نام Bombe رمز ارتش نازی را فاش کند.

شاید اگر دستگاه آلن تورینگ نبود امروز بسیاری از تکنولوژی های مربوط به هوش مصنوعی و کامپیوتر در اختیار ما قرار نمی‌گرفت. اختراع آلن تورینگ با گذشت زمان پیشرفت کرد و امروزه انسان قادر است تا با استفاده از هوش مصنوعی کارهای خارق العاده ای انجام دهد. یکی از موارد استفاده هوش مصنوعی در منوی رستوران ها است!

در ادامه این مقاله قصد داریم تا شما دوستان گرامی را بیشتر با هوش مصنوعی در منو دیجیتال آشنا کنیم. پس تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید.

هوش مصنوعی در منو دیجیتال

مزایای هوش مصنوعی در منو های دیجیتال

یکی از مزایای هوش مصنوعی در منو های دیجیتال قابلیت نمایش غذاها و یا سفارشات مورد علاقه مشتریان است. هوش مصنوعی با در نظر گرفتن سفارشات قبلی مشتری که بیشتر تکرار شده است، غذاهای مورد علاقه او در وعده‌های غذایی مختلف را حین سفارش به او نمایش می‌دهد.

انجام این کار سبب می‌شود تا تجربه رضایت خرید مشتریان از رستوران شما افزایش یابد. همچنین با ارائه پیشنهادات مورد علاقه مشتری به او شما قادر خواهید بود تا میزان درآمد رستوران خود را نیز افزایش دهید. به این صورت که پس از اتمام سفارشات مشتری، سفارشات مورد علاقه او نیز به نمایش در می‎‌آید. به همین سبب نیز مشتری ترغیب به انجام خرید های بیشتر از رستوران شما خواهد شد.

از دیگر مزایای هوش مصنوعی در منو دیجیتال رستوران کاهش زمان سفارش و همچنین زمان انتظار حاضر شدن آن می‌باشد. ربات‌های هوش مصنوعی می‌توانند به سوالات و ابهامات مشتریان در مورد نوشیدنی‌ها، غذاها و سفارش هایشان پاسخ دهند. بنابراین هوش مصنوعی باز هم در افزایش میزان رضایتمندی مشتری به شما کمک خواهد کرد.

پاسخ به سوالات مشتریان نه تنها سبب ساده تر شدن فرایند سفارش غذا خواهد شد بلکه در وقت مشتریان شما نیز صرفه جویی می‌شود. به همین سبب است که امروزه بسیاری از رستوران‌های زنجیره ای بزرگ، از هوش مصنوعی در منو های خود استفاده میکنند.

شاید یکی از مهمترین دلایلی که شما در منو های دیجیتال خود نیاز به استفاده از هوش مصنوعی دارید، تحلیل داده‌ها و علایق مشتری است. همانطور که می‌دانید یکی از راه های موفقیت یک کسب و کار ارائه خدمات و یا محصولاتی است که مورد علاقه مشتریان می‌باشد. هوش مصنوعی در این زمینه می‌تواند دیتا و اطلاعات مربوط به مشتریان شما را به صورت جداگانه تحلیل و بررسی کند. به همین منظور شما قادر خواهید بود تا با توجه به خواسته‌ها و نیازهای مشتری خود، مطابق میل او عمل کنید.

مزایای هوش مصنوعی در منوها دیجیتال

آینده هوش مصنوعی در منوهای دیجیتال

پیش‌تر مزایای استفاده از هوش مصنوعی در منوهای آنلاین را خدمت شما عزیزان بیان کردیم. این تکنولوژی هنوز هم در دنیای مدرن امروزی جدید و نو به حساب می‌رود. به همین سبب نیز بشر هنوز قادر نیست تا از تمام پتانسیل های هوش مصنوعی در انجام کار های روزمره خود استفاده کند.

با این وجود اما پیشبینی می‌شود که آینده هوش مصنوعی در منوهای دیجیتال درخشان باشد! به این سبب که استفاده از هوش مصنوعی در بسیاری از کسب و کارهای دنیا رواج پیدا کرده است. اما با وجود تمام مزایایی که استفاده از این فناوری در صنایع و کسب و کارهای گوناگون داشته است، هنوز هم برخی نسبت به حریم شخصی و امنیت اطلاعات خود نگرانی هایی دارند.

در آینده شرکت‌های توسعه دهنده هوش مصنوعی باید تمرکز بیشتری را روی امنیت اطلاعات شخصی مخاطبان قرار دهند. برخی از اقدامات لازم به منظور افزایش امنیت هوش مصنوعی قابلیت جمع آوری تنها اطلاعات لازم و ضروری مشتریان است. از دیگر اقدامات پیشگیرانه در این زمینه میتوانیم به ایمن سازی اطلاعات، رعایت مقررات حفاظت از داده ها و… اشاره کنیم.

همچنین با فراگیری هرچه بیشتر هوش مصنوعی در مورد منوها، بسیاری از افراد نگران از دست شغل خود می‌باشند. در این مورد باید قوانینی به وجود آید که طبق آن مقرر شود که هوش مصنوعی جایگزین نیرو‌های انسانی نمی‌باشد و تنها مکمل آن می‌باشد. ضمن اینکه می‌توانیم هوش مصنوعی را مسئول انجام کارهای ساده تری مانند ارائه منو به مشتریان قرار دهیم و کارهای پیچیده‌تر را به انسان‌ها واگذار کنیم. بدیهی است که هوش مصنوعی قابلیت خوش آمدگویی به مشتریان، ارائه خدمات به مشتریان و… را ندارد.

کلام پایانی

در این مقاله سعی کردیم تا مزایا و آینده استفاده از هوش مصنوعی در منوی آنلاین رستوران را بررسی کنیم. میتوان گفت که با ورود و پررنگ تر شدن هوش مصنوعی در امور روزمره انسان، باید انتظار راحت تر شدن و همچنین افزایش کیفیت آنها را داشته باشیم. اما از سویی دیگر نگرانی‌هایی نیز در این زمینه وجود دارد. در آینده شرکت های توسعه هوش مصنوعی نیاز دارند تا با توجه به نگرانی های عمومی مردم، هوش مصنوعی را طراحی کنند.

منبع : تاچ منو اپ

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت خرید منو دیجیتال از ما مشاوره رایگان بگیرید

اسکرول به بالا