چگونگی سیستم سفارش آنلاین + (مزیت ها)

سیستم سفارش آنلاین

به طور کلی یکی از جذاب‌ ترین روش ‌های سفارش‌گیری که این روزها باب شده است، استفاده از سیستم سفارش‌ آنلاین می ‌باشد. یکی از بهترین تفریحات و لذت ‌هایی که همه ما تجربه کرده ایم، مراجعه به رستوران یا کافی شاپ برای صرف غذا و نوشیدنی است. اینکه شما به یک رستوران یا کافی شاپ برای خوردن غذا مراجعه کنید، می‌ تواند بسیار لذت بخش باشد. حال تصور کنید که این کار را در کنار عزیزان خود انجام می ‌دهید، بی ‌شک این لذت دو چندان خواهد شد. با این حال گاهی اوقات ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که وقتی به یک رستوران یا کافی شاپ شلوغ مراجعه می‌ کنید، برای ثبت سفارش خود به مشکل بخورید یا اینکه مدت زیادی را منتظر بمانید تا گارسون سر میز شما آمده و سفارش شما را دریافت کند.

در واقع می‌ توان گفت که یکی از بخش های خوردن غذا در رستوران و کافی شاپ که می ‌تواند ناخوشایند باشد، همین ثبت سفارش است. از طرفی دیگر ممکن است که شما با گارسون راحت نباشید که بتوانید غذا های ارزان سفارش داده یا این که بخواهید از او مواد موجود در غذای مورد نظر را بپرسید. گاهی اوقات شلوغ بودن مجموعه نیز باعث می‌ شود که شما نتوانید یک انتخاب درست داشته باشید و ارتباط کاملی با گارسون برقرار نمایید.

مزیت های سیستم سفارش آنلاین

اهمیت سیستم سفارش آنلاین در کافی شاپ ها و رستوران ها

سیستم سفارش‌ آنلاین این کار را برای تمام مشتریان آسان کرده است. به همین دلیل آن ها می ‌توانند زمانی که به یک کافی شاپ یا رستوران مراجعه می‌ کنند، سفارش خود را به صورت آنلاین ثبت کنند. چگونگی ثبت سفارش آنلاین به این صورت است که شما ابتدا روی میز یک بارکد را مشاهده می‌ کنید. زمانی که QR Code را توسط بارکد خوان گوشی خود اسکن میکنید، منو دیجیتال رستوران یا کافی شاپ، برای شما نمایش داده میشود. در این منوی دیجیتال، توضیحات بسیار کاملی اعم از: نام آیتم‌ ها، قیمت آیتم ها، تصاویر منو و مواد موجود در آن ها، سرد و گرم بودن و غیره ذکر شده است. به همین دلیل شما با خیالی راحت کاملاً با آرامش به ثبت سفارش خود خواهید پرداخت.

نکته جالب توجه در رابطه با سیستم سفارش‌ آنلاین، این است که این سیستم دارای مزیتی دو جانبه می ‌باشد. به عبارت بهتر هم مجموعه و هم مشتریان هر دو از سیستم سفارش‌ آنلاین سود خواهند برد. در ادامه به شما خواهیم گفت که سیستم سفارش‌ آنلاین دارای چه مزیت‌ هایی است و چگونه می ‌تواند باعث افزایش درآمد رستوران‌ ها، کافی شاپ ‌ها و سایر مجموعه‌ ها شود.

مزیت های سیستم سفارش آنلاین چیست؟

اولین مزیتی که می ‌توانیم برای سیستم سفارش‌ آنلاین نام ببریم، افزایش فروش کافه و رستوران و جذب مشتری می ‌باشد.گاهی اوقات با افزایش حجم مشتریان، مجموعه ‌ها و پرسنل نمی‌توانند رسیدگی کافی و لازم را برای مشتریان داشته باشند. همین امر ممکن است که باعث دلخور شدن مشتریان و عدم رضایت آن ها از مجموعه شما شود. مسلماً وقتی یک مشتری به مجموعه‌ ای مراجعه می کند و از نوع خدمات آن ناراضی باشد، برای بار دوم دیگر به آن مجموعه مراجعه نخواهد کرد. این در حالی است که اگر مشتریان از یک مجموعه رضایت کافی را داشته باشند، نه تنها برای بار ها به آن مجموعه مراجعه می ‌کنند، بلکه ممکن است به دوستان، آشنایان و اقوام خود نیز آن مجموعه را معرفی نمایند.

به همین دلیل شما با استفاده از سیستم سفارش‌ آنلاین می ‌توانید فروش کسب و کار خود را افزایش دهید. افزایش و رشد درآمد نیز می تواند به علت استفاده از منوهای آنلاین در کافه رستوران باشد. زمانی که یک مشتری به مجموعه ای مراجعه می ‌کند و می‌ خواهد که آیتم ‌هایی را خریداری نماید، ممکن است که تصور کند گارسون زمان کافی برای منتظر ماندن را نخواهد داشت. از این رو ممکن است حتی برخی از آیتم‌ های مورد نظر خود را از قلم بیندازد و فراموش کند.

منو آنلاین می ‌تواند باعث شود که کاربر با خیالی آسوده و راحت به خرید خود بپردازد. حتی تحقیقات نشان داده است که منوهای دیجیتالی باعث می ‌شود که فرد آیتم‌ های بیشتری را سفارش دهد. چرا که عکس آیتم‌ ها و توضیحات آن ها می ‌تواند باعث وسوسه کردن مشتری شود.

قابلیت های سیستم سفارش آنلاین

کاهش نیاز به نیروی انسانی و کاهش خطا

مسئله دیگری که جز مزیت ‌های استفاده از سیستم سفارش‌ آنلاین برای مجموعه ‌ها به شمار می آید، عدم نیاز به نیروی انسانی می ‌باشد. مسلماً نیروی انسانی نیاز به پرداخت حقوق، ثبت بیمه و نظارت بر کار دارد. زمانی که مدیر رستوران فرد یا نیرویی را استخدام می‌ کند، علاوه بر اینکه این نیرو برای او بسیار هزینه آور است، بلکه بایستی به صورت مداوم بر کار او نظارت داشته باشد. این نظارت به این منظور است که او کار خود را درست انجام داده و اشتباهی رخ ندهد. این در حالی است که با استفاده از سیستم سفارش ‌گیری آنلاین شما نیازی به گارسون و نیروی انسانی ندارید.

از همه مهم تر اینکه سیستم سفارش‌ آنلاین و منوی دیجیتال هیچ گونه خطایی ندارند. گاهی اوقات ممکن است که گارسون دچار خطا شود و یک غذا را به اشتباه برای یک مشتری ثبت کند. این در حالی است که در سیستم سفارش‌ آنلاین هرگز خطایی رخ نخواهد داد.

سیستم سفارش‌ آنلاین برای کافه و رستوران‌ هایی که به تازگی تاسیس شده اند، می‌ تواند از اهمیت بالاتری برخوردار باشد. چرا که در ابتدا آن ها تمامی نکات مهمانداری و مشتری مداری را نمی‌ دانند و ممکن است که به مشکل بخورند. با این حال منوهای دیجیتال به کمک آن ها آمده و می‌ توانند به بهبود تجربه کاری خود از طریق سیستم‌ های سفارش ‌گیری آنلاین بپردازند.

اگر شما نیز مدیر یک رستوران یا کافی شاپ هستید و به فکر داشتن یک منوی دیجیتال و سیستم سفارش‌ آنلاین می باشید، میتوانید از طریق ورود به آدرس mupramenu.com درخواست مشاوره رایگان خود را ثبت نمایید و منتظر تماس ما باشید. چرا که ماپرا بهترین سیستم سفارش ‌گیری از نظر امکانات را برای شما در نظر گرفته است و به طور خودکار به کش بک و سایر راهکارهای وفاداری مشتریان و نیز پرینترهای شما متصل است. همچنین سیستم سفارش گیری ماپرا دارای پشتیبانی بوده و میتوانید از طریق تیکت سوالات خود را از این بخش بپرسید.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت خرید منو دیجیتال از ما مشاوره رایگان بگیرید

اسکرول به بالا